Nakkaş Kahramanmaraş Firması Sıdıka GÜRKAN genel koordinatörlüğünde Nakkaş Home Adı ile 2003 yılında Kahramanmaraş kültürünü geleneklerini el işleme sanatını önce Tüm Türkiye’ye daha sonra da Tüm Dünya’ya tanıtmak, bu sanatı doğru yaşatmak ve geliştirmek amacıyla kuruldu

            Kurulduktan sonra 2004 Yılında Kahramanmaraş’ı ziyarete gelen Türk Dil Kurumu Başkanı Sayın Prof.Dr.Haluk Şükrü Akalın’ın ‘’Bu kadar güzel Osmanlı işlemesine bu İngiliz ismi yakışmamış bu home ibaresini atalım.’’ Tavsiyesi üzerine Nakkaş Home ismi Nakkaş Kahramanmaraş olarak değiştirilmiş ve marka tescili alınmıştır. Böylece Nakkaş Kahramanmaraş Türkiye’de ki ilk marka tescili alınmış el Nakış Firması olmuştur.

            Nakkaş Kahramanmaraş hedefleri doğrultusunda  120 kişilik ekibi ile 21 çeşit el nakış tekniğini çalışarak, geleneklerimizi kültürümüzü yaşatırken aynı zamanda büyük bir kadın dayanışmasının en güzel örneklerinden birini Kahramanmaraş’tan Dünyaya açılarak ispat etmektedir.

            Amacımız Osmanlı’ya gelinler vermiş şehrimizin saray işlemelerini yaşatmak. Çocuklarımıza Fransız dantelleri ile çeyizler hazırlarsak kültürümüzü ve sanatımızı gelecek nesillere aktaramayız. Bizim torunlarımıza bırakacağımız en güzel miraslarımızdandır kültürümüz,geleneğimiz ve değerlerimiz.Bunları kaybetmezsek özümüzü de kaybetmeyiz.

            Geçmişte Osmanlı Saraylarını süsleyen Maraş İşleri, bugün yine Nakkaş’ın nadide Osmanlı motifleri ile tasarladığı eşsiz eserlerle,Cumhurbaşkanlığı köşkünü, TBMM konutunu, Dışişleri Bakanlığı konutunu hatta Yurtdışında da Büyükelçiliklerimizi, Konsolosluklarımız ve özel mekanlarımızı süslemektedir.

            Sizleri de bu nadide eserlerimizi görmek için Kahramanmaraş’taki merkezimize veya İstanbul’daki yeni açtığımız şubemize bekleriz.